ATSKATS UZ STARPAUTISKU KONFERENCI: BRĪVAIS ELEKTROENERĢIJAS TIRGUS – ATTĪSTĪBA, TENDENCES »

Starptautiskā energoresursu pārvaldes kompānija “Bergen Energi” par savu partneri Baltijas valstīs izvēlējusies Latvijas uzņēmumu “Prudentia Energy Markets”!

“Bergen Energi” viceprezidents Ziemeļeiropas reģionā Fredriks Linds šo lēmumu paziņoja aģentūras LETA un “SEB bankas” rīkotajā starptautiskajā konferencē “Brīvais elektroenerģijas tirgus – attīstība, tendences”.

“Prudentia Energy Markets” pārstāvēs “Bergen Energi” un nodrošinās pakalpojumus tās klientiem, kuri darbojas Baltijas valstīs. Līdz ar to norvēģu uzņēmums ir pārstāvēts 18 Eiropas valstīs, liecina tā mājas lapā atrodamā informācija.

Kā atzīst “Prudentia Energy Markets” direktors Roberts Samtiņš, pašlaik arvien lielāku nozīmi Baltijā iegūs energoresursu pārvaldes koncepti, kas jau pārbaudīti attīstītākos tirgos, piemēram, Ziemeļeiropā. Turklāt Skandināvijas pieredze vēl nozīmīgāka būs brīdī, kad visās trijās Baltijas valstīs darbu uzsāks elektroenerģijas birža “Nord Pool”. “Skandināvijas pieredze mums ir ļoti svarīga, jo tur uzņēmumi bieži izmanto elektroenerģijas iepirkuma metodes, kas ietver gan biržas cenu, gan finanšu instrumentus un uztic elektroenerģijas iepirkumu pārvaldi profesionāliem ārpakalpojumu sniedzējiem,” norāda Samtiņš.

“Bergen Energi” ir vadošais starptautiskais energoresursu pārvaldes uzņēmums Eiropā, kas enerģētikas tirgū darbojas vairāk nekā 20 gadus. Tagad arī “Prudentia Energy Markets” var piedāvāt mūsu uzņēmējiem izmantot komplicētākus risinājumus elektroenerģijas iepirkumu un pārdošanas pārvaldē, tostarp finanšu instrumentus, jo Latvijā ir kļuvuši pieejami “Bergen Energi” resursi un pieredze.

“Ar partneriem plānojam attīstīt sadarbību elektroenerģijas un gāzes tirgos, CO2 kvotu, atjaunojamo energoresursu un izcelsmes apliecinājumu jomā,” skaidro Samtiņš.

Avots: Enerģija un pasaule, LETA.

  

quote_r
"PEM Consulting"- vadošais neatkarīgais energoresursu pārvaldes uzņēmums Baltijā!
quote_l