Pēc tirgus atvēršanas par kilovatstundu elektroenerģijas maksāsim 11,3 – 11,7 santīmus »

Elektroenerģijas cena pēc tirgus atvēršanas varētu pieaugt par 6 – 43%, patlaban prognozē tirgotāji, vēsta laikraksts Diena.

Vidēji Latvijas mājsaimniecība patērē ap 200 kilovatstundām mēnesī. Ņemot vērā šādu elektroenerģijas patēriņu, pēc tirgus atvēršanas kopējie izdevumi par elektrību gada griezumā varētu pieaugt par 25%, norāda nozares eksperti.

Šobrīd spēkā esošais starta tarifs, kas ir 8,18 santīmi par kilovatstundu, cenas pieaugums varētu būt līdz 43%, bet, salīdzinot ar Latvenergo pamata tarifu, kas patlaban ir 10,65 santīmi, iespējamais kāpums varētu būt 6-10%, ļauj secināt tirgotāju prognozes.

A/s Latvenergo valdes loceklis Uldis Bariss sarunā ar Dienu norādīja, ka pēdējo mēnešu laikā elektroenerģijas tirgū nav bijuši vērojami notikumi, kas liktu pārskatīt iepriekš paustās prognozes par cenu izmaiņām pēc nākamā gada pavasarī gaidāmās tirgus pilnīgas atvēršanas mājsaimniecībām. Arī Prudentia Energy Markets vadītājs Roberts Samtiņš norāda – ja Ekonomikas ministrija īstenos visas savas ieceres saistībā ar OIK kāpuma ierobežošanu, iepriekš pausto aptuveno cenas prognozi – 11,5 santīmi par vienu kilovatstundu, nav iemesla pārskatīt. Atkārtoti elektroenerģijas cenas prognozi būtu jāvērtē gada beigās, kad būs tiešām skaidrs, kā valdībai un ministrijai veicies ar savu ieceru īstenošanu, norāda R. Samtiņš.

Avots: www.db.lv

  

quote_r
"PEM Consulting"- vadošais neatkarīgais energoresursu pārvaldes uzņēmums Baltijā!
quote_l